bg_image

Kolektor gruntowy poziomy

Kolektor gruntowy poziomy

Grunt wokół Twojego domu jest znakomitym źródłem energii, która może zostać wykorzystana do ogrzewania, produkcji ciepłej wody użytkowej oraz do chłodzenia pomieszczeń latem. Jednak, aby zacząć czerpać z tego źródła, trzeba zainstalować w gruncie odpowiedni system do poboru zakumulowanej energii niezbędnej do zasilania pompy ciepła.

 

Kolektor poziomy pozyskuje ciepło powierzchniowe

W okresie letnim powierzchnia Ziemi akumuluje energię. Ten rodzaj ciepła jest pobierany z gruntu za pomocą rur z tworzyw sztucznych (polietylenowych) zakopanych około 20 cm poniżej głębokości przemarzania dla lokalnej strefy. Odstępy między rurami wynoszą od 80 do 100 cm. Tego typu układ nazywamy poziomym kolektorem gruntowym.

W zamkniętym obiegu w kolektorze krąży niezamarzający płyn, który odbiera ciepło z gruntu i przekazuje je do pompy ciepła. Wykorzystanie tej energii na cele grzewcze jest przykładem praktycznego rozwiązania kwestii ogrzewania domu znajdującego się na dużej działce.

 

kol_poz

Wartości ANDRE-TECH

pic

UCZCIWOŚĆ

Uczciwie przedstawiamy naszych klientom całkowite koszty instalacji pomp ciepła czy kolektorów gruntowych. Jasno mówimy, ile kosztują poszczególne elementy instalacji, a ile wykonanie całego systemu.

pic

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy ogromne doświadczenie w pomp ciepła i nowoczesnych systemów grzewczych. Nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy specjalistycznej i doszkalamy pracowników.

pic

RZETELNOŚĆ

Śledzimy wszystkie nowości pojawiające się na rynku, znamy wszystkie najnowsze technologie grzewcze.

pic

PROFESJONALIZM

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rozbudowujemy szeroki wachlarz świadczonych usług.

pic

Pomoc w dotacjach

"Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż Twojej wymarzonej pompy ciepła"

Dowiedz si wicej
pic

Zobacz wideo

Zapraszamy do obejrzenia filmów video.

Dowiedz si wicej
pic

ABC ogrzewania

Pompy ciepła są modne! Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by za kilka lat – gdy ceny paliw będą relatywnie wyższe – cieszyć się niższymi rachunkami.

Dowiedz si wicej

Partnerzy