bg_image

Legnica

Województwo: Dolnośląskie

LEGNICA

DATA REALIZACJI: LUTY 2015
POMPA CIEPŁA: NIBE 1245 8 KW
OGRZEWANIE PODŁOGOWE: 170 M2
DODATKOWE AKCESORIA: WENTYLACJA Z MODUŁEM FLM, OGRZEWANIE ŚCIENNE, ODKURZACZ CENTRALNY

legnica

 

„POŁĄCZENIE OGRZEWANIA DOMU I WENTYLACJI ZA POMOCĄ POMPY CIEPŁA”

Pompy ciepła, oprócz najważniejszej funkcji jaką jest ogrzewanie domu, może również służyć do wentylowania pomieszczeń.

Na takie rozwiązanie zdecydował się jeden z naszych klientów – właściciel nowo wybudowanego domu w powiecie legnickim.

Realizując system ogrzewania wraz z pompą ciepła firmy NIBE, urządzenie zostało doposażone w specjalny moduł wentylacyjny – FLM. Podstawową funkcją modułu FLM jest mechaniczna wentylacja budynku i wymiana powietrza w kontrolowanej ilości.  FLM działa w systemie wentylacji wywiewnej, który ogranicza nam zużycie energii elektrycznej tylko do napędu jednego wentylatora, zakres instalacji do montażu kanałów wywiewnych oraz eliminuje ryzyko zanieczyszczenia i zmiany jonizacji powietrza nawiewanego.

Kanały wentylacji wywiewnej odprowadzają powietrze z pomieszczeń wilgotnych, jak np. łazienki, kuchni, pralni. Usuwając powietrze z tych pomieszczeń wytwarzamy niewielkie podciśnienie w budynku, więc jednocześnie świeże powietrze napływa przez nawiewniki w ścianach zewnętrznych do sypialni, salonu i innych pokoi.

W ten sposób usuwamy z budynku wilgoć, eliminując ryzyko powstawania szkodliwych dla ludzi pleśni i grzybów, które działają toksycznie, rakotwórczo, wywołują alergie i podrażniają układ oddechowy.

Kolejną funkcją modułu FLM jest odzysk energii. Przez wbudowany wymiennik przepływa czynnik roboczy kolektora gruntowego (np. glikol), który odbiera ciepło z powietrza wentylacyjne-

  1. W ten sposób podnosimy temperaturę czynnika na wejściu do pompy ciepła, średnio w roku o około 2°C, poprawiając jej sprawność.

Gdy pompa ciepła nie pracuje, odzyskana energia jest przekazywana przez kolektor gruntowy do gruntu przyspieszając jego regenerację. W ten sposób odzyskana z powietrza energia jest w pełni wykorzystana.

Wartości ANDRE-TECH

pic

UCZCIWOŚĆ

Uczciwie przedstawiamy naszych klientom całkowite koszty instalacji pomp ciepła czy kolektorów gruntowych. Jasno mówimy, ile kosztują poszczególne elementy instalacji, a ile wykonanie całego systemu.

pic

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy ogromne doświadczenie w pomp ciepła i nowoczesnych systemów grzewczych. Nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy specjalistycznej i doszkalamy pracowników.

pic

RZETELNOŚĆ

Śledzimy wszystkie nowości pojawiające się na rynku, znamy wszystkie najnowsze technologie grzewcze.

pic

PROFESJONALIZM

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rozbudowujemy szeroki wachlarz świadczonych usług.

pic

Pomoc w dotacjach

"Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż Twojej wymarzonej pompy ciepła"

Dowiedz się więcej
pic

Zobacz wideo

Zapraszamy do obejrzenia filmów video.

Dowiedz się więcej
pic

ABC ogrzewania

Pompy ciepła są modne! Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by za kilka lat – gdy ceny paliw będą relatywnie wyższe – cieszyć się niższymi rachunkami.

Dowiedz się więcej

Partnerzy