bg_image

Środa Śląska

Województwo: Dolnośląskie

ŚRODA ŚLĄSKA

 

POMPA CIEPŁA: NIBE 1245 12 KW

DATA REALIZACJI: PAŹDZIERNIK 2013
OGRZEWANIE PODŁOGOWE –285 M2
DODATKOWE AKCESORIA: rekupertor MITUSBISHI LGH-50
stacja uzdatniania wody firmy SOLTER

pow-sredzki

 

Jesienią 2013 zakończyliśmy kompleksową instalację grzewczą opartą na gruntowej pompie ciepła NIBE w domu jednorodzinnym w Środzie Śląskiej. Zakres prac, jakie wykonaliśmy, to m.in. instalacja wodnokanalizacyjna, ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni domu, odwierty, rekuperacja, kotłowni z pompa ciepła.

Instalacja wodna została doposażona dodatkowo w system zmiękczania wody.

Aby zapobiec powstawaniu kamienia, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzenia zmiękczającego wodę. Produktem najnowszej generacji w zakresie uzdatniania wody jest zmiękczacz wody SOLTER. Miękka woda, którą zyskujemy dzięki zastosowaniu zmiękczacza, to oszczędność czasu, pieniędzy oraz większy komfort korzystania z kuchni i łazienki.

SOLTER to urządzenie, które powinno stać się podstawowym wyposażenia każdego domu.

Zalety zastosowania zmiękczacza Solter:

  • Czysta, trwała, bardziej wydajna instalacja wodna i grzewcza, mniejsze koszty ekspoloatacji, mniej awarii i kosztownych zniszczeń.
  • W zmiękczonej wodzie środki myjąco-piorące łatwiej się rozpuszczają i pienią, dzięki czemu podczas mycia, prania i zmywania zużywa się ich mniej.
  • Zmiękczona woda nie zostawia kamienia na domowym wyposażeniu AGD mającym kontakt z wodą: czajnik, zmywarka, piekarnik i urządzenia parowe, pralka – produkty są czyste i dużo trwalsze, nie ma ryzyka zniszczenia grzałek przez osad kamienny, rzadsze kosztowne awarie.
  • Zmiękczona woda nie pozostawia kamienia na armaturze łazienkowej i kuchennej, kabinach prysznicowych, wannie i toalecie, przez co wyposażenie to łatwiej utrzymać w czystości. Baterie są trwałe i szczelne przez długi czas – nie ma kamienia powodującego doszczelnianie baterii.
  • Łatwiejsze sprzątanie sprawia, że poświęca się mu mniej czasu i zostaje go więcej dla rodziny, na swoje pasje i zainteresowania.
  • W czystym pomieszczeniu przebywanie jest bardziej komfortowe. Czyste pomieszczenie to także większa higiena i zdrowie.

 


 

Województwo: Dolnośląskie

ŚRODA ŚLĄSKA

 

KOCIOŁ NA PELET: Compact Bio Luxury firmy Kostrzewa o mocy 24 kW

DATA REALIZACJI: MAJ 2014
ZBIORNIK: 300 L BIAWAR KLASA A
OGRZEWANIE MIESZANE: PODŁOGOWE – 64 M2
GRZEJNIKI: PANELOWE FIRMY BUDERUS

sroda slaska

 

Właściciel wybudowanego domu w okolicach Środy Śląskiej zdecydował się na zainstalowanie ogrzewania z kotłem na pelet firmy Kostrzewa.
Układ grzewczy oparty jest na ogrzewaniu mieszanym. W części domu wykonaliśmy ogrzewanie podłogowe a w pozostałej – grzejniki panelowe.

„WYGODA, CZYSTOŚĆ, EKOLOGIA”

Biomasa jest rozsądną alternatywą dla najpopularniejszego u nas paliwa – węgla. Najwygodniejsze są pelety. Oprócz ekologii, gwarantują tanie ogrzewanie domu, a także czystą kotłownię.

Pelety to biomasa sprasowana pod bardzo wysokim ciśnieniem. Ze stosunkowo niedużej jej objętości uzyskuje się więc sporo energii. Niewielkie rozmiary granulatu sprawiają, że łatwo go dozować i można w tym celu wykorzystać automatyczne podajniki, dzięki czemu kotły na pelety są niemal tak wygodne w obsłudze jak te na olej opałowy.

Najważniejsze zaletami kotła firmy Kostrzewa to:

– EKOLOGIA – Emisja CO2 = 0
– WIELOPALIWOWOŚĆ – w trybie automatycznego podawania paliwa spala pelet i owies , w trybie ręcznego podawania paliwa: drewno i zrębki.
– SUPER KOMFORT – sterowanie całym systemem.
– AUTOMATYKA została zaprojektowana w taki sposób, aby sterować większością urządzeń w kotłowni.
– OSZCZĘDNOŚĆ – Fuzzy Logic 2 generacji oraz szerokopasmowa sonda lambda
– WYGODA – praca w pełni zautomatyzowana – kocioł sam się rozpala i sam się wygasza.
– TRWAŁOŚĆ – gwarancja 5 lat

Wartości ANDRE-TECH

pic

UCZCIWOŚĆ

Uczciwie przedstawiamy naszych klientom całkowite koszty instalacji pomp ciepła czy kolektorów gruntowych. Jasno mówimy, ile kosztują poszczególne elementy instalacji, a ile wykonanie całego systemu.

pic

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy ogromne doświadczenie w pomp ciepła i nowoczesnych systemów grzewczych. Nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy specjalistycznej i doszkalamy pracowników.

pic

RZETELNOŚĆ

Śledzimy wszystkie nowości pojawiające się na rynku, znamy wszystkie najnowsze technologie grzewcze.

pic

PROFESJONALIZM

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rozbudowujemy szeroki wachlarz świadczonych usług.

pic

Pomoc w dotacjach

"Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż Twojej wymarzonej pompy ciepła"

Dowiedz się więcej
pic

Zobacz wideo

Zapraszamy do obejrzenia filmów video.

Dowiedz się więcej
pic

ABC ogrzewania

Pompy ciepła są modne! Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by za kilka lat – gdy ceny paliw będą relatywnie wyższe – cieszyć się niższymi rachunkami.

Dowiedz się więcej

Partnerzy