Nibe
Pompy ciepła Nibe-Biawar
Szwedzka firma Nibe działa w branży związanej z systemami ogrzewania od 1952 roku, a pompami ciepła zajmuje się od ponad 20 lat. Po wielu latach doświadczeń pompy ciepła tego producenta stały się najczęściej instalowaną marką w Skandynawii, zdobyliśmy również zaufanie użytkowników większości krajów Europy, w tym i Polski. Popularność naszych urządzeń jest związana z wysoką jakością każdego produktu oraz bogatą ofertą pomp ciepła, co umożliwia ich optymalne dopasowanie do wielkości i przeznaczenia budynku.
Gruntowe pompy ciepła NIBE
Gruntowe pompy ciepła są to urządzenia, które pobierają energię z gruntu za pomocą wymiennika gruntowego, tzw. dolnego źródła, przez który przepływa niezamarzająca ciecz zwana solanką. Wysoką pozycję na rynku zdobyły ze względu na bardzo dobre parametry eksploatacyjne i niezależność od zmian temperatury zewnętrznej. O ile tylko wydajność źródła ciepła (gruntu) i pompa są właściwie dobrane do potrzeb ogrzewanego budynku, to nawet przy temperaturach zewnętrznych -30°C system będzie pracować prawidłowo.
Najczęściej wykorzystywanym źródłem ciepła w instalacjach z pompami ciepła jest grunt, skała, woda gruntowa i woda powierzchniowa. Kolektory gruntowe można ogólnie podzielić na: kolektory poziome (płaskie), oraz kolektory pionowe (sondy pionowe). Właściwy dobór i zwymiarowanie kolektora dolnego źródła jest więc jednym z podstawowych i najważniejszych warunków prawidłowej pracy pompy ciepła.
Gruntowa pompa ciepła NIBE F1145
NIBETM F1145 to jednofunkcyjna pompa ciepła nowej generacji, przeznaczona do ogrzewania i produkcji c.w.u. w domach jednorodzinnych. Nowa generacja pomp ciepła NIBETM to jeszcze wyższa efektywność, niższe koszty ogrzewania, a także przyjazny dla użytkownika system sterowania pracą urządzenia.
F1145 może zapewnić użytkownikom:
– niezwykle tanie ogrzewanie, zwłaszcza przy współpracy z niskoparametrowym ogrzewaniem podłogowym
– wysoką temperaturę na zasilaniu systemu grzewczego, która może być wymagana przy systemie z grzejnikami, dzięki zastosowaniu modułów PKM lub HPAC
– stałą kontrolę nad pompą ciepła, nawet podczas nieobecności domowników, dzięki zastosowaniu modułu SMS40
– wykorzystanie niemal darmowej energii słonecznej, dzięki współpracy pompy ciepła z systemem solarnym i zbiornikiem VPAS.
Gruntowa pompa ciepła NIBE F1245
NIBETM F1245 to kompaktowa pompa ciepła nowej generacji, przeznaczona do ogrzewania i produkcji c.w.u. w domach jednorodzinnych. Urządzenie posiada zintegrowany zbiornik ciepłej wody o poj. 180 litrów. Nowa generacja pomp ciepła NIBETM to jeszcze wyższa efektywność, nizsze koszty ogrzewania, a także przyjazny dla użytkownika system sterowania pracą urządzeń.
NIBETM F1245 może zapewnić użytkownikom:
– niezwykle tanie ogrzewanie, zwłaszcza przy współpracy z niskoparametrowym ogrzewaniem podłogowym wysoką temperaturę na zasilaniu systemu grzewczego, która może być wymagana przy systemie z grzejnikami produkcję ciepłej wody użytkowej w zintegrowanym wężownicowym zasobniku c.w.u. o poj. 180 l (standardowo zbiornik wyposażony jest też w grzałkę zanurzeniową o mocy 9 kW)
– wentylację mechaniczną z odzyskiem energii przy współpracy z modułem FLM, zamiast wentylacji grawitacyjnej lub systemu z rekuperatorem bardzo tani w instalacji i eksploatacji system chłodzenia dzięki zastosowaniu modułu PCS 44 stałą kontrolę nad pompą ciepła, nawet podczas nieobecności domowników, dzięki zastosowaniu modułu SMS40.
Gruntowa pompa ciepła NIBE F 1150 i F 1250
NIBE F 1150 i F 1250 są inteligentnymi pompami ciepła wyposażonymi w sprężarkę o modulowanej mocy, zintegrowany zbiornik ciepłej wody (dot. F1250) oraz energooszczędne pompy obiegowe. Dzięki temu automatycznie dostosowują swoją wydajność do aktualnego zapotrzebowania na ciepło w budynku.
Całoroczna praca na optymalnym poziomie wydajności , przekłada się bezpośrednio na znacznie niższe koszty eksploatacji i wyższy średni wskaźnik efektywności. Inwerterowane sterowanie sprężarki i pomp obiegowych oznacza, że nie musimy dobierać pompy ciepła z nadwyżką mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania, gdyż F1150/1250 dostosowuje swoją wydaność w zakresie od 4 do 16 kW.
Decydując się na F1150/1250 możemy mieć pewność, że w przyszłości, w przypadku rozbudowy domu czy wyposażenia go np. w basen, nie musimy rozbudowywać systemu z pompą ciepła. Maksymalna wydajność 16kW powinna zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło. Z kolei docieplenie domu, renowacja systemu grzewczego, spowoduje, że pompa ciepła obniży swoją wydajność, dostosowując ją do nowych warunków pracy.
Moc grzewcza | modulowana w zakresie 4-16 kW |
Zintegrowany ogrzewacz wody 160l | F1250: tak
F1150: nie |
Temperatura zasilania | 65oC |
Miękki start | tak |
Wbudowana grzałka zanurzeniowa | tak (9kW) |
Wysokość/szerokość/głębokość | F1250: 1750/600/625 mm
F1150: 1000/600/625 mm |
Gruntowa pompa ciepła NIBE F1330
NIBE F1330 może pracować zgodnie z dwoma różnymi krzywymi grzania, zapewniając dwie różne temperatury zasilania. Jest przystosowana do sterowania kotłem olejowym/ gazowym lube elektrycznym.
Pompa ciepła NIBE F1330 jest bardzo oszczędnym urządzeniem, dzięki zastosowaniu dwóch wysoko wydajnych sprężarek w optymalnie skonstruowanym układzie chłodniczym. Daje to współczynnik wydajności (COP) nawet 4,8 przy wejściowej temperaturze dolnego źródła 0*C i temperaturze czynnika na zasilaniu instalacji grzewczej 35*C( nie uwzględniając pomp obiegowych).
Moc grzewcza | 22,30, 40, 60 kW |
Zintegrowany ogrzewacz wody | nie |
Maksymalna temperatura zasilania | 65oC |
Miękki start | moc 22,30,40 kW – tak
moc 60kW – opcjonalnie tak |
Wbudowana grzałka znurzeniowa | opcja dodatkowa |
Wysokość/szerokość/głębokość | 1645/600/625 mm |
Powietrzne pompy ciepła NIBE
Powietrze zewnętrzne jest nośnikiem energii, który również możemy wykorzystać do zasilania pompy ciepła, niewątpliwie najtańszym i najłatwiejszym do pozyskania. Ze względu jednak na duże wahania temperatury powietrza zewnętrznego w ciągu roku jest to źródło niestabilne, a poniżej pewnego poziomu przestaje być efektywne.
Pompy ciepła zasilane powietrzem zewnętrznym są doskonałym rozwiązaniem, gdy nie ma możliwości wykorzystania gruntu jako źródła ciepła lub z pewnych względów wykonanie sond pionowych jest zbyt kosztowne.
Drugim obszarem zastosowania tego typu pomp ciepła jest modernizacja kotłowni (olejowej, elektrycznej, propan-butan) w celu zmniejszenia kosztów ogrzewania. Obniżenie kosztów ogrzewania przy zastosowaniu pompy ciepła na powietrze zewnętrzne może wynieść nawet 50%, czyli nawet kilka tysięcy złotych rocznie.
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT
NIBE SPLIT to kompletny, energooszczędny system do ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej przeznaczony do budynków o zróżnicowanej wielkości. Składa się z jednostki wewnętrznej ACVM 270 oraz jednostki zewnętrznej AMS10. Pompa wyróżnia się modulowaną mocą grzewczą, bardzo szerokim zakresem warunków pracy: od -20 do +43°C, możliwością podłączenia dodatkowych źródeł ciepła.
NIBE SPLIT oferowany jest wyłącznie w komplecie, na który składa się jednostka wewnętrzna ACVM 270 oraz jednostka zewnętrzna AMS10 wraz z grzałką ociekacza.
NIBE SPLIT oferuje niezwykle szeroki zakres warunków pracy. Może produkować ciepło nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -20°C. W sytuacjach, kiedy pompa ciepła nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu na ciepło gospodarstwa domowego, aktywowane może być dodatkowe źródło energii, takie jak kolektory słoneczne lub kocioł c.o.
NIBE SPLIT zapewnia produkcję ciepłej wody o temperaturze 58°C (przy użyciu samej sprężarki) w zakresie temperatury zewnętrznej od -20 do +43°C. Ciepła woda użytkowa produkowana jest w zintegrowanym w jednostce wewnętrznej zbiorniku wężownicowym, poprzez cyrkulację wody ogrzewanej przez pompę ciepła.
NIBE SPLIT posiada także funkcję chłodzenia aktywnego. W budynkach wyposażonych w tradycyjne grzejniki wodne lub ogrzewanie podłogowe, funkcja ta może być realizowana przy wykorzystaniu dodatkowych klimakonwektorów. Cechą charakterystyczną NIBE SPLIT jest odbiór energii bezpośrednio z powietrza zewnętrznego, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci pionowych odwiertów lub kolektora gruntowego jest zbędne. Takie rozwiązanie obniża koszty inwestycyjne.
Nibe Split to także:
– wysoki współczynnik efektywności COP, dzięki sprężarce inwerterowej
– jednostka zewnętrzna o kompaktowej obudowie
– łatwe połączenie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej systemem rur wypełnionych czynnikiem chłodniczym
– wielofunkcyjność dająca możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb
– sterowanie dwoma obiegami grzewczymi
– zintegrowana funkcja aktywnego chłodzenia
– możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł ciepła
– energooszczędne pompy obiegowe
– szeroki zakres akcesoriów dodatkowych
Pompy ciepła PC Buderus
Gruntowe pompy ciepła PC Buderus
runtowe pompy ciepła są to urządzenia, które pobierają energię z gruntu za pomocą wymiennika gruntowego, tzw. dolnego źródła, przez który przepływa niezamarzająca ciecz zwana solanką.
Wysoką pozycję na rynku zdobyły ze względu na bardzo dobre parametry eksploatacyjne i niezależność od zmian temperatury zewnętrznej. O ile tylko wydajność źródła ciepła (gruntu) i pompa są właściwie dobrane do potrzeb ogrzewanego budynku, to nawet przy temperaturach zewnętrznych -30°C system będzie pracować prawidłowo.
Najczęściej wykorzystywanym źródłem ciepła w instalacjach z pompami ciepła jest grunt, skała, woda gruntowa i woda powierzchniowa. Kolektory gruntowe można ogólnie podzielić na: kolektory poziome (płaskie), oraz kolektory pionowe (sondy pionowe).
Właściwy dobór i zwymiarowanie kolektora dolnego źródła jest więc jednym z podstawowych i najważniejszych warunków prawidłowej pracy pompy ciepła.
Gruntowa pompa ciepła BUDERUS Logatherm WPS
Logatherm WPS to gruntowa pompa ciepła typu glikol/woda marki BUDERUS
Czysta wydajność i komfort
Mówi się, że siła tkwi w spokoju, ale siła tkwi również w ziemi. Do tego wniosku dochodzi się, spoglądając na wydajność pomp ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS/WPS K: ponieważ uzyskują one aż do 80% energii grzewczej ze środowiska, osiągając w ten sposób sprawność (COP) 5 czyli 500% (5kWh energii cieplnej z 1kWh prądu) i to w zakresie wydajności sięgającej aż do 17kW. Wbudowany podgrzewacz c.w.u. umożliwia osiągnięcie temperatury wody aż do 65˚C, aby w pełni umożliwić komfort użytkowania. A jeśli mówimy o komforcie, to pompy ciepła Logatherm WPS/WPS K są wyjątkowo proste w obsłudze: graficzny wyświetlacz i łatwo programowalny sterownik, wszystkie istotne elementy są łatwo dostępne z przodu – to ostatnie ucieszy głównie profesjonalny serwis.
Zalety pomp ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS:
– Logatherm to bardzo wydajne pompy ciepła w mocnej i ładnej obudowie,
– najwyższa temperatura zasilania instalacji grzewczych +65˚C,
– wysoka sprawność (COP) równa 5 (500%),
– nowoczesny i przyjazny w obsłudze sterownik,
– bardzo wydajny wymiennik ciepła,
– łatwy serwis, dzięki dostępowi do wszystkich części z przodu,
– elektroniczny bezpiecznik pozwalający uniknąć zwarć przy uruchamianiu urządzenia,
– bardzo cicha i bezwibracyjna praca sprężarki.
Gruntowa pompa ciepła BUDERUS Logatherm WPS K
Logatherm WPS K to gruntowa pompa ciepła typu glikol/woda marki BUDERUS
Kategoria kompaktowa: Logatherm WPS K- z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. Dzięki marce Buderus, kto nie posiada dużo miejsca, nie musi rezygnować z wielu zalet pomp ciepła typu glikol/woda. Jest dostępna także wersja kompaktowa z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. – wszystko, co potrzebne, jest już zainstalowane i wliczone w cenę. Pompy Logatherm WPS K oferowane są podobnie jak wariant bez podgrzewacza c.w.u. o różnorodnych zakresach wydajności, do wyboru: 6, 7, 9, a także 11 kW.
Czysta wydajność i komfort
Mówi się, że siła tkwi w spokoju, ale siła tkwi również w ziemi. Do tego wniosku dochodzi się, spoglądając na wydajność pomp ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS/WPS K: ponieważ uzyskują one aż do 80% energii grzewczej ze środowiska, osiągając w ten sposób sprawność (COP) 5 czyli 500% (5kWh energii cieplnej z 1kWh prądu) i to w zakresie wydajności sięgającej aż do 17kW. Wbudowany podgrzewacz c.w.u. umożliwia osiągnięcie temperatury wody aż do 65˚C, aby w pełni umożliwić komfort użytkowania. A jeśli mówimy o komforcie, to pompy ciepła Logatherm WPS/WPS K są wyjątkowo proste w obsłudze: graficzny wyświetlacz i łatwo programowalny sterownik, wszystkie istotne elementy są łatwo dostępne z przodu – to ostatnie ucieszy głównie profesjonalny serwis.
Zalety pomp ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS K
– Logatherm to bardzo wydajne pompy ciepła w mocnej i ładnej obudowie,
– najwyższa temperatura zasilania instalacji grzewczych +65˚C,
– wysoka sprawność (COP) równa 5 (500%),
– nowoczesny i przyjazny w obsłudze sterownik,
– bardzo wydajny wymiennik ciepła,
– łatwy serwis, dzięki dostępowi do wszystkich części z przodu,
– elektroniczny bezpiecznik pozwalający uniknąć zwarć przy uruchamianiu urządzenia,
– bardzo cicha i bezwibracyjna praca sprężarki,
– wbudowany zasobnik na ciepła wodę użytkową
Powietrzne pompy ciepła PC Buderus
Jeśli nie macie Państwo możliwości wykonania na swojej działce kolektora gruntowego poziomego lub sond pionowych, wtedy powinniście się zdecydować na pompę ciepła zasilaną powietrzem zewnętrznym.
Chociaż żadna pompa ciepła na powietrze zewnętrzne nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na ciepło przez cały rok, to mimo wszystko jej zastosowanie przynosi ekonomiczne korzyści.
Gdy temperatura powietrza zewnętrznego spadnie do około -15oC, ładunek energii jaki jest w nim zawarty jest zbyt mały, aby zapewnić pompie ciepła zasilanie o odpowiednio wysokim wydatku mocy i wskaźniku sprawności.
Z tego punktu widzenia konieczne jest zastosowanie dodatkowego źródła ciepła (np. kotła olejowego, gazowego, elektrycznego), którego zadaniem będzie pokrycie zapotrzebowania na ciepło w szczytowych momentach.
Powyższa konieczność współpracy pompy ciepła na powietrze zewnętrzne z dodatkowym urządzeniem grzewczym, czyni ją doskonałym rozwiązaniem do obniżenia kosztów w już istniejących kotłowniach zasilanych głównie prądem, olejem lub propan-butanem. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 50% dzięki czemu czas amortyzacji wydatku na pompę ciepła będzie stosunkowo krótki.
Powietrzna pompa ciepła BUDERUS Logatherm WPL
Logatherm WPL – jest to powietrzna pompa ciepła marki BUDERUS.
Urządzenie to które pobiera energię cieplną z powietrza zewnętrznego i ogrzewa Twój dom, bez względu na to czy na zewnątrz jest ciepło czy zimno. Brzmi interesująco? W takim razie pragniemy zaprezentować dokładniej pompę ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL marki Buderus. Łatwą i szybką w instalacji, o wydajności od 5,6 do 10,1 kW z wyjątkowo wydajnym podgrzewaczem c.w.u. instalowanym wewnątrz budynku.
Indywidualna, szybka — po prostu wydajna
Ze sprawnością (COP) równą 4, pompa ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL marki Buderus pozwala na uzyskanie aż 75% energii cieplnej przez cały rok, ponieważ sprężarka pracuje wydajnie nawet przy temperaturach poniżej -20˚C na zewnątrz. A nawet gdyby miało być zimniej, to pompa korzysta wtedy ze wspomagania wbudowanego w zbiornik o wydajności 13,5 kW. Również tutaj zapewniona jest temperatura przepływowa wody sięgająca 65˚C. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz i optymalna możliwość przeglądów technicznych − to elementy wpływające na komfort użytkowania.
Zalety pomp ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL:
– wydajna i oszczędna,
– ogrzewa dom nawet przy -20˚C na zewnątrz,
– wysoka temperatura c.w.u.,
– sprawność (COP) równa 4 (400%),
– bardzo wydajny wymiennik ciepła,
– elektroniczny bezpiecznik uniemożliwiający zwarcie przy uruchamianiu urządzenia,
– energooszczędny i precyzyjnie sterowany system odmrażania parownika.
Podgrzewacz c.w.u. Logatherm AWC – dodatkowy komfort użytkowania. Zasobnik Logatherm AW C zawiera wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego wykorzystania swojej pompy ciepła typu powietrze/woda: zamontowany zbiornik, regulację, dodatkowe elektryczne ogrzewanie, pojemnik rozprężający i pompę grzewczą. Nie tylko możesz polegać na wszystkich tych komponentach, potrzebujesz również niewielkiej powierzchni do postawienia i montażu całości: wystarczy bowiem mniej niż 0,5m2.