EXPLORER+

explorerPompa ciepła do podgrzewania wody Explorer, to energooszczędne urządzenie kompaktowe, zajmujące tyle miejsca, co przeciętna lodówka. Posiada wbudowany, emaliowany ceramicznie zbiornik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) o pojemności 200 l. Produkowana jest też wersja o pojemności 270 l oraz z wężownicą, umożliwiająca podłączenie alternatywnego źródła ciepła np z instalacji c.o. lub paneli solarnych.

Pompa ciepła do podgrzewania wody Explorer pracuje w pomieszczeniach o temperaturze od +5° C do +43° C. Poniżej +5° C pracuje wbudowana grzałka elektryczna o mocy 1,8 kW. Idealnym miejscem do ustawienia jest piwnica lub pomieszczenie gospodarcze z całoroczną temperaturą powyżej 10° C.

Pompa ciepła do podgrzewania wody Explorer ogrzewa wodę do temp. 62° C. Jest to urządzenie bardzo energooszczędne. Posiada współczynnik efektywności energetycznej COP = 3,7. Oznacza to, że energia cieplna jaką uzyskujemy z wbudowanej pompy ciepła jest 3,7 razy wyższa od energii elektrycznej zużytej do jej wytworzenia, przy założeniu podgrzewania wody od 15° C do +51° C.

Pompa ciepła do podgrzewania wody Explorer firmy Atlantic stanowi całkowicie nową konstrukcję i posiada sporo różnic w stosunku do modelu Discovery 2:

– wyższy współczynnik sprawności energetycznej COP, co pozwala na jeszcze tańszą eksploatację
– króćce o dowolnie regulowanym kącie pozwalającym na pobieranie powietrza z innego pomieszczenia lub wydalanie ochłodzonego nieco powietrza do innego pomieszczenia za pomocą rur. Jest to bardzo przydatna cecha pozwalająca na znaczne rozszerzenie możliwości pompy ciepła i podniesienie jej efektywności, np poprzez pobieranie latem cieplejszego powietrza z zewnątrz
– grzałka o większej mocy, co pozwala na skrócenie czasu nagrzewania wody
– dwustopniowa regulacja pracy wentylatora
– bardzo cicha praca na poziomie 40 dB – to mniej od niejednej domowej zamrażarki.

Wartości ANDRE-TECH

pic

UCZCIWOŚĆ

Uczciwie przedstawiamy naszych klientom całkowite koszty instalacji pomp ciepła czy kolektorów gruntowych. Jasno mówimy, ile kosztują poszczególne elementy instalacji, a ile wykonanie całego systemu.

pic

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy ogromne doświadczenie w pomp ciepła i nowoczesnych systemów grzewczych. Nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy specjalistycznej i doszkalamy pracowników.

pic

RZETELNOŚĆ

Śledzimy wszystkie nowości pojawiające się na rynku, znamy wszystkie najnowsze technologie grzewcze.

pic

PROFESJONALIZM

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rozbudowujemy szeroki wachlarz świadczonych usług.

pic

Pomoc w dotacjach

"Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż Twojej wymarzonej pompy ciepła"

Dowiedz się więcej
pic

Zobacz wideo

Zapraszamy do obejrzenia filmów video.

Dowiedz się więcej
pic

ABC ogrzewania

Pompy ciepła są modne! Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by za kilka lat – gdy ceny paliw będą relatywnie wyższe – cieszyć się niższymi rachunkami.

Dowiedz się więcej

Partnerzy