W jaki sposób rekuperacja chroni przed smogiem?

rekuperator

Zastosowanie systemu rekuperacji daje możliwość zadbania o czyste powietrze w domu na trzech poziomach: podstawowym, dokładnym i zaawansowanym. W przypadku dwóch pierwszych wykorzystuje się filtry znajdujące się w samym rekuperatorze, który fabrycznie wyposażony jest w dwa filtry G4 o podstawowej klasie filtracji. Pozwala to na oczyszczenie powietrza z dużych zanieczyszczeń, kurzu i pyłu, głównych składników smogu.

Jeszcze dokładniejsze oczyszczanie powietrza

Jeśli dodatkowo w nawiewie zainstalujemy filtr F7 o podwyższonej klasie filtracji, to uzyskamy możliwość jeszcze dokładniejszego oczyszczania powietrza. Filtry podstawowe ponadto znajdują się w nawiewie i wywie. Smog może być bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, a gdy jedynie wietrzymy pomieszczenia poprzez otwieranie okien, to łatwo przedostaje się on do naszych wnętrz. Dlatego właśnie rekuperacja jest doskonałym rozwiązaniem, które będzie chronić nasz przed tym niewidocznym dla oka zagrożeniem.

Rekuperator dzięki zastosowanym filtrom prowadzi do odpowiedniego oczyszczania powietrza, a wszelkie zanieczyszczenia zbierają się na specjalnych filtrach. Z pewnością więc warto skorzystać z takiego rozwiązania dla naszego domu. Będziemy w ten sposób o wiele skuteczniej dbać o zdrowie własne i naszych bliskich. W sezonie grzewczym jakość powietrza na zewnątrz pozostawia wiele do życzenia, wentylacja mechaniczna jaką jest rekuperacja może nam znacząco pomóc w tym czasie i umożliwić swobodne oddychanie we własnym domu.

Odpowiednia filtracja powietrza

Wymiana powietrza pomiędzy naszym domem a przestrzenią na zewnątrz jest koniecznością. Nie zawsze jednak sprawdza się samo wietrzenie. Najlepiej, jeśli stosujemy rekuperację, która dodatkowo filtruje powietrze i zapewnia nam możliwość oddychania czystym i świeżym we własnym domu w każdym czasie. Również zimą, gdy wzrasta ilość smogu i zanieczyszczeń, wynikających z konieczności dogrzania mieszkań i domów. Dlatego warto postawić na nowoczesne rozwiązania.