bg_image

powietrzne Nibe

Pompy ciepła na powietrze zewnętrze – zasada działania

 

Powietrze zewnętrzne jest nośnikiem energii, który również możemy wykorzystać do zasilania pompy ciepła, niewątpliwie najtańszym i najłatwiejszym do pozyskania. Ze względu jednak na duże wahania temperatury powietrza zewnętrznego w ciągu roku jest to źródło niestabilne, a poniżej pewnego poziomu przestaje być efektywne.

Pompy ciepła zasilane powietrzem zewnętrznym są doskonałym rozwiązaniem, gdy nie ma możliwości wykorzystania gruntu jako źródła ciepła lub z pewnych względów wykonanie sond pionowych jest zbyt kosztowne.

Drugim obszarem zastosowania tego typu pomp ciepła jest modernizacja kotłowni (olejowej, elektrycznej, propan-butan) w celu zmniejszenia kosztów ogrzewania. Obniżenie kosztów ogrzewania przy zastosowaniu pompy ciepła na powietrze zewnętrzne może wynieść nawet 50%, czyli nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Działanie pompy ciepła

dzialanie-pompy-ciepla

System z pompą ciepła to bardzo zależne od siebie trzy obiegi, które można porównać do trzech kół zębatych. Gdy jedno z nich się zatrzyma, przestanie pracować cały system.

Pierwszy obieg to dolne źródło czyli w tym wypadku powietrze zewnętrzne. Wentylator wymusza przepływ powietrza przez wymiennik ciepła (parownik), gdzie odparowuje czynnik obiegu drugiego, tzn. czynnik chłodniczy (R404A) w module chłodniczym. Czynnik chłodniczy już w postaci gazowej jest następnie sprężany przez sprężarkę. Gwałtownemu wzrostowi ciśnienia towarzyszy znaczny przyrost temperatury. W postaci przegrzanej pary czynnik chłodniczy wpływa do kolejnego wymiennika (skraplacz), w którym następuje wymiana ciepła do obiegu trzeciego – systemu grzewczego (woda grzewcza). W skraplaczu gaz ulega skropleniu i w postaci ciekłej dopływa do zaworu rozprężnego, w którym następuje redukcja ciśnienia, a wraz z nim temperatury.  Ochłodzony czynnik chłodniczy po raz kolejny wpływa do parownika zamykając cykl pracy.

Wartości ANDRE-TECH

pic

UCZCIWOŚĆ

Uczciwie przedstawiamy naszych klientom całkowite koszty instalacji pomp ciepła czy kolektorów gruntowych. Jasno mówimy, ile kosztują poszczególne elementy instalacji, a ile wykonanie całego systemu.

pic

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy ogromne doświadczenie w pomp ciepła i nowoczesnych systemów grzewczych. Nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy specjalistycznej i doszkalamy pracowników.

pic

RZETELNOŚĆ

Śledzimy wszystkie nowości pojawiające się na rynku, znamy wszystkie najnowsze technologie grzewcze.

pic

PROFESJONALIZM

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rozbudowujemy szeroki wachlarz świadczonych usług.

pic

Pomoc w dotacjach

"Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż Twojej wymarzonej pompy ciepła"

Dowiedz się więcej
pic

Zobacz wideo

Zapraszamy do obejrzenia filmów video.

Dowiedz się więcej
pic

ABC ogrzewania

Pompy ciepła są modne! Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by za kilka lat – gdy ceny paliw będą relatywnie wyższe – cieszyć się niższymi rachunkami.

Dowiedz się więcej

Partnerzy