bg_image

Ogrzewanie niskotemperaturowe płaszczyznowe

Oferujemy nowoczesne rozwiązania z zakresu ogrzewania podłogowego, w tym ogrzewania niskotemperaturowego płaszczyznowego. Ogrzewanie niskotemperaturowe charakteryzuje się niską temperaturą wody w instalacji – nie przekracza ona 55°C, a najczęściej wynosi 35-45°C. Natomiast w tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym osiąga nawet 80°C. Niższa temperatura czynnika grzejnego znacząco poprawia komfort cieplny oraz wpływa na wzrost jakości powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowo ogrzewanie niskotemperaturowe może współdziałać z pompami ciepła, co przynosi korzyści ekonomiczne. Inna jego zaleta to możliwość obniżenia temperatury w pomieszczeniu bez zmian w odczuciu komfortu cieplnego, co dodatkowo pozwala na oszczędność energii (przyjmuje się, że niższa o 1 stopień C temperatura to oszczędność rzędu 5% energii).

Ogrzewanie niskotemperaturowe – dlaczego warto?

  • wysoka trwałość;
  • ekonomiczna eksploatacja;
  • energooszczędność i ekologiczność;
  • istnieje możliwość współpracy z ekologicznymi źródłami ciepła (np. pompami ciepła, kolektorami słonecznymi, instalacją geotermalną), a także z kotłami kondensacyjnymi;
  • nie ma typowych grzejników, co pozwala na swobodne zagospodarowanie powierzchni pomieszczenia;
  • optymalny dla człowieka rozkład temperatur;
  • cała płaszczyzna grzejna oddaje ciepło równomiernie – przy tym temperatura płaszczyzny grzejnej nie jest zbyt wysoka (ok. 25°C), nie grozi więc poparzenie;
  • zdolność do samoregulacji;
  • zdecydowane ograniczenie oddawania ciepła poprzez konwekcję na rzecz promieniowania sprawia, że ten typ ogrzewania staje się przyjazny dla alergików;
  • ruch powietrza jest minimalny, w związku z tym kurz nie unosi się i jest go mniej;
  • brak zjawiska wysuszania powietrza oraz jego niekorzystnej jonizacji.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniach, bez nadmiernego wysuszenia, unoszącego się kurzu czy dodatniej jonizacji wywołanej gorącymi grzejnikami. Ogrzewanie podłogowe jest gwarancją równomiernego rozkładu temperatury, co przekłada się dobre samopoczucie oraz zwiększa odporność organizmu.

Montaż ogrzewania podłogowego jest zalecany również ze względów estetycznych. Przy tym rozwiązaniu niepotrzebne są nieestetyczne grzejniki zabierające powierzchnię i utrudniające aranżację domu. Poza tym zmniejsza się zużycie ciepła, dzięki czemu żyjemy taniej i ekologicznej. Zapewniamy, że wybór ogrzewania podłogowego to komfort oraz nowy styl życia higienicznego, zdrowego i energooszczędnego.

Jeszcze niedawno krążyło wiele mitów na temat wad ogrzewania podłogowego. Wynikały one jednak z nieznajomości zasady działania tego systemu oraz zagadnień związanych z wymianą ciepła, komfortem cieplnym i jakością powietrza w pomieszczeniach. Dzisiaj jednak jest już inaczej i nikt z branży instalacyjnej nie kwestionuje niezaprzeczalnych zalet ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe nie powoduje unoszenia się kurzu z podłogi.

W przypadku ogrzewania podłogowego ciepło jest oddawane do pomieszczenia poprzez promieniowanie, a nie konwekcję, która powoduje unoszenie się kurzu. Przez większość sezonu temperatura nie przekracza 23-25°C, więc niemożliwe jest poderwanie nawet najmniejszych drobin kurzu.

Ogrzewanie podłogowe nie powoduje wysuszania powietrza w pomieszczeniach.

Powierzchnia posadzki o temperaturze 23-25°C ma zbyt mało energii, aby spowodować wysuszenie powietrza w pomieszczeniu. Tradycyjny grzejnik o temperaturze powyżej 60°C ma dużo większe możliwości wysuszania powietrza i unoszenia kurzu w górę.

Ogrzewanie podłogowe jest zdrowe.

Ogrzewanie podłogowe jest najzdrowszym z systemów ogrzewania. Zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, niezwykle korzystny dla zdrowia człowieka. Nasze stopy są ciepłe, a w pobliżu głowy temperatura spada, dzięki czemu nie przeziębiamy się i mamy dobre samopoczucie. Nie unosi się również kurz z bakteriami i drobnoustrojami, powietrze nie jest wysuszone i nie jonizuje się niekorzystnie.

Ogrzewanie ścienne niskotemperaturowe

Ogrzewanie ścienne jest jednym z typów ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego.

Jego podstawowe zalety to:

  • przekazywanie ciepła w postaci promieniowania,
  • niska temperatura zasilania instalacji centralnego ogrzewania,
  • niskie koszty eksploatacyjne,
  • optymalny rozkład temperatur w pomieszczeniu,
  • stała wilgotność i jonizacja powietrza w pomieszczeniu,
  • brak widocznych grzejników.

Ogrzewanie ścienne lub ogrzewanie podłogowe to ściany lub podłogi z wbudowanymi w nie elementami grzejnymi – rurkami z polietylenu lub pe, pex-alu-pex, przez które przepływa ciepła woda (40-55°C). Elementy te są umieszczone pod warstwą wykończeniową ściany, czyli pod tynkiem naturalnym.

Tradycyjne grzejniki oddają większość ciepła poprzez konwekcję, czyli dzięki cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu: nagrzane powietrze unosi się, a później opada w miarę stygnięcia. Wraz z powietrzem unosi się kurz, który u niektórych osób może wywoływać reakcje alergiczne. Decydująca jest nie tyle ilość jego cząstek, ale ich rodzaj – w temperaturze wyższej niż 55°C cząsteczki kurzu łączą się ze sobą, a jeśli są większe, stają się również bardziej drażniące.

W pomieszczeniach z ogrzewaniem ściennym unoszenie się kurzu jest ograniczone do minimum, nie występuje również proces suchej destylacji. Ogrzewana ściana oddaje aż 90% ciepła poprzez promieniowanie.

Każde obniżenie temperatury o jeden stopień to około 5% mniejsze zużycie energii. Dodatkowo niższa temperatura w pomieszczeniu ma znaczenie higieniczne: powietrze staje się mniej wysuszone, więc mieszkańcy rzadziej odczuwają podrażnienia oczu i mniej częste są choroby gardła oraz krtani.

Ogrzewanie ścienne warto zamontować wszędzie tam, gdzie niewskazane jest stosowanie grzejników ze względów higienicznych lub estetycznych albo wtedy, gdy na podłodze będzie drewniana podłoga. Zaletą ogrzewania ściennego jest możliwość jego układania wszędzie tam, gdzie nie da się zamontować zwykłego grzejnika, czyli na łukach, kolumnach i skosach dachowych, a jeśli brakuje miejsca na ścianie – również na suficie.

Wartości ANDRE-TECH

pic

UCZCIWOŚĆ

Uczciwie przedstawiamy naszych klientom całkowite koszty instalacji pomp ciepła czy kolektorów gruntowych. Jasno mówimy, ile kosztują poszczególne elementy instalacji, a ile wykonanie całego systemu.

pic

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy ogromne doświadczenie w pomp ciepła i nowoczesnych systemów grzewczych. Nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy specjalistycznej i doszkalamy pracowników.

pic

RZETELNOŚĆ

Śledzimy wszystkie nowości pojawiające się na rynku, znamy wszystkie najnowsze technologie grzewcze.

pic

PROFESJONALIZM

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rozbudowujemy szeroki wachlarz świadczonych usług.

pic

Pomoc w dotacjach

"Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż Twojej wymarzonej pompy ciepła"

Dowiedz się więcej
pic

Zobacz wideo

Zapraszamy do obejrzenia filmów video.

Dowiedz się więcej
pic

ABC ogrzewania

Pompy ciepła są modne! Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by za kilka lat – gdy ceny paliw będą relatywnie wyższe – cieszyć się niższymi rachunkami.

Dowiedz się więcej

Partnerzy